By Architect of the Capitol - aoc.gov, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7531712

Senat USA zatwierdził Wendy Sherman na stanowisku zastępcy sekretarza stanu

Senat USA zatwierdził we wtorek Wendy Sherman na stanowisku zastępcy sekretarza stanu. Polityk Partii Demokratycznej od lat pracuje w dyplomacji; była jedną z głównych negocjatorek umowy nuklearnej z Iranem, a w latach 2011-2015 podsekretarzem stanu ds. politycznych.

Senat opowiedział się za nominacją Wendy Sherman przy stosunku głosów 56-42. Przeciwko była większość senatorów Republikanów, którzy krytycznie odnosząc się do układu z Iranem z 2015 roku negatywnie oceniają jej rolę przy negocjonowaniu warunków tego porozumienia.

Były republikański prezydent Donald Trump jednostronnie wycofał Stany Zjednoczone z tego międzynarodowego układu w 2018 roku. Nowa amerykańska administracja rozpoczęła w 2021 r. wstępne negocjacje z władzami w Teheranie w sprawie powrotu USA do porozumienia.

W marcu Wendy Sherman w Kongresie zobowiązała się, że „zrobi wszystko, co może”, by zablokować budowę gazociągu Nord Stream 2. Nie zgodziła się z oceną, że administracja Joe Bidena „jest miękka” wobec Rosji.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl