fot. Twitter/Polska Policja

Wałbrzych: Policjanci zatrzymali podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który odpowie przed sądem za powiadomienie o planowanym zdetonowaniu bomby w wałbrzyskiej galerii handlowej. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Jak poinformował rzecznik dolnośląskiej policji nadkom. Krzysztof Zaporowski informacja o podłożonej bombie została przekazana pocztą elektroniczną, dlatego sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

„W wyniku podjętych działań procesowych i operacyjnych policjanci zatrzymali podejrzewanego o ten czyn 30-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów i złożył stosowne wyjaśnienia. Sprawca wywołał tym samym niepotrzebną interwencję wszystkich służb ratowniczych oraz zakłócił pracę wielu instytucji, wiedząc że zagrożenie nie istnieje” – powiedział nadkom. Krzysztof Zaporowski.

Dodał, że wałbrzyszanin odpowie przed sądem za poinformowanie za pośrednictwem poczty elektronicznej o planowanym 8 marca br. zdetonowaniu bomby w wałbrzyskim centrum handlowym.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do ośmiu lat więzienia oraz wysoka nawiązka na rzecz skarbu państwa w kwocie nie mniejszej niż 10 tys. zł.

PAP/RIRM

drukuj