By Pko - Self-photographed, GFDL, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1251308

Toruń: woda w Wiśle osiągnęła poziom ostrzegawczy. Władze miasta przestrzegają mieszkańców przed korzystaniem z rzeki

Władze Torunia przestrzegają mieszkańców przed korzystaniem z Wisły m.in. do celów rekreacyjnych. Woda w rzece osiągnęła poziom ostrzegawczy. Wodowskaz pokazuje 530 cm.

Przez Toruń przepływa szczyt fali wezbraniowej. Ma to związek z intensywnymi opadami na południu kraju. W kolejnych godzinach woda ma opadać.

Prezydent Torunia Michał Zaleski powiedział, że poinformowane zostały osoby, które mogą przebywać w strefie zagrożenia. Zaapelował także, żeby nie korzystać z Wisły m.in. w celach rekreacyjnych.

– Nie ma mowy o kąpielach. Nurt jest bardzo mocny i silny; często są zawirowania. W związku z tym, proszę nie korzystać z rzeki Wisły, także np. dla potrzeb pojenia zwierząt. Proszę się z tym powstrzymać. Tak mocna, wezbrana rzeka może spłatać niestety niedobrego figla – apelował Michał Zaleski.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie hydrologiczne II stopnia dla zlewni Wisły od Zbiornika Włocławskiego do Tczewa. Przewiduje się wzrosty stanów wody powyżej stanów ostrzegawczych. Alert obowiązuje do środy do godz. 15.00.

Stan alarmowy na Wiśle w Toruniu jest ogłaszany, gdy woda osiągnie poziom 650 cm.

RIRM

drukuj