Włochy: Wystawa o Janie Pawle II w parku rozrywki dla dzieci

W przypadającą dziś 93. rocznicę urodzin Jana Pawła II w parku rozrywki dla dzieci koło Rzymu otwarto dedykowaną Papieżowi wystawę. W parku „Rainbow Magicland”, zbudowanym przez twórców filmów o wróżkach Winx, prace wystawia polska artystka Anna Gulak. 

W wielkim, odwiedzanym przez tysiące ludzi parku rozrywki w miejscowości Valmontone na południe od Wiecznego Miasta, wystawę o Janie Pawle II, zorganizowaną między innymi w tamtejszym planetarium, można oglądać do 22 października, czyli dnia jego wspomnienia liturgicznego. Zgromadzono tam między innymi wielkie zdjęcia Papieża Polaka, są również rzeźby młodej polskiej artystki Anny Gulak, która już wcześniej prezentowała swoje prace w Rzymie i w Watykanie.

„To hołd dla Jana Pawła II, jego zdolności nadania wartości cierpieniu, ale także dla jego ścisłych związków z dziećmi, młodzieżą i rodzinami” – powiedział podczas ceremonii otwarcia wystawy Stefano Cigarini, dyrektor Rainbow Magicland. W uroczystości udział wzięli też włoscy piosenkarze Amedeo Minghi i Annalisa Minetti.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl