SP chce odwołania prezydentów Warszawy i Łodzi

Solidarna Polska wnioskuje o odwołanie prezydentów Warszawy i Łodzi: Hanny Gronkiewicz-Waltz i Hanny Zdanowskiej.

Lider partii Zbigniew Ziobro podkreślał, że obserwujemy całkowitą kompromitację ze strony PO; nie tylko na poziomie szczebla rządowego ale także samorządowego.

Jak dodał ocena rządów prezydent Warszawy i Łodzi jest taka jak ocena działalności Donalda Tuska – towarzyszy temu chaos.

– Warszawa jak i Łódź mają swój potencjał. Mają wielkie możliwości, wielkie zasoby ludzi, którzy są wykształceni, gotowi do dobrej pracy, tylko trzeba tę pracę dobrze zorganizować, wykazać inicjatywę i trzeba chcieć. Trzeba pokazać, że działa się uczciwie, transparentnie. Niestety tego brakuje. Dlatego powstały komitety, które zmierzają do odwołania nieudolnych, niekompetentnych prezydentów obu tych miast, rządzonych przez PO. Solidarna Polska w pełni popiera te inicjatywy – powiedział poseł Zbigniew Ziobro.

O Warszawie i Łodzi zrobiło się dziś głośno za sprawą Fabryki Równości – organizacji reprezentującej mniejszości seksualne. Na terenie Łodzi wprowadziła ona pierwszą w Polsce kartę rabatową dla gejów i lesbijek.

Z kolei w Warszawie ma się dziś odbyć impreza tzw. Marsz Szmat – impreza którą objęła patronatem Czwórka Polskiego Radia. Po marszu przewidziana jest impreza „Sodoma. Zdziry & libertyni”.

Zbigniew Ziobro akcentuje, że za rządów PO nie ma klimatu dla wspierania rodzin.

– Rządy PO kojarzy się coraz bardziej z wprowadzaniem tzw. rewolucyjnych nowości sfery obyczajów. Niestety tych złych nowości, tego co bł. Jan Paweł II nazywał cywilizacją śmierci i co służy zakwestionowaniu tradycyjnych wartości, które były zawsze gwarancją naszej siły. Siły jako narodu Polaków nawet w trudnych czasach. W czasach kiedy byliśmy pozbawieni państwa to właśnie wartości, oparcie na chrześcijaństwie, na rodzinie było naszą siłą. Dziś chce się to zniszczyć – dodaje poseł Zbigniew Ziobro.

RIRM

drukuj