fot. PAP/EPA

Papież Franciszek wzywa Polaków do modlitwy o koniec pandemii

Ojciec św. Franciszek wezwał nas, Polaków do modlitwy w intencji zakończenia pandemii COVID-19 i „wyzwolenia ludzkości” z jej dramatu.

Podczas audiencji generalnej w Watykanie Papież nawiązał do swej inicjatywy modlitw, które potrwają przez cały maj w sanktuariach świata.

W najbliższą sobotę wierni, m.in. z Włoch, zgromadzą się w sanktuarium maryjnym w Pompejach. Dwa dni temu Polacy modlili się na Jasnej Górze.

Przemawiając dziś w bibliotece Pałacu Apostolskiego, Ojciec Św. Franciszek zwrócił się do nas, byśmy błagali Boga i Matkę Najświętszą o ustanie pandemii.

– Maj, poświęcony Najświętszej Maryi Pannie, jest Wam szczególnie bliski. Zgodnie z tradycją Waszych ojców, gromadzicie się w kościołach, domach, a także przed obrazami i figurami Matki Bożej umieszczonymi na placach, skrzyżowaniach dróg oraz w przydomowych kapliczkach po to, aby kontemplować jej piękno, miłość i dobroć. Niech Dziewica Niepokalana wyzwoli ludzkość z dramatu pandemii oraz prowadzi Waszą ojczyznę i Wasze rodziny do swojego Syna, Jezusa Chrystusa. Z serca Wam błogosławię! – mówił Papież.

dzisiejszej katechezie Ojciec Św. poruszył temat modlitwy kontemplacji. Bycie człowiekiem kontemplacyjnym – jak mówił – nie zależy od oczu, lecz od serca. W tym miejscu pojawia się modlitwa jako akt wiary i miłości, jako „oddech” naszej relacji z Bogiem.

Modlitwa oczyszcza serce, a wraz z nim rozjaśnia także spojrzenie, pozwalając nam pojąć rzeczywistość z innego punktu widzenia. Wyjaśnił Ojciec Św. Franciszek.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl