fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Minister Zdrowia wyda rozporządzenie dotyczące wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego

Minister Zdrowia wyda dzisiaj rozporządzenie dotyczące wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. Od poniedziałku w każdym województwie będzie co najmniej jeden szpital jednoimienny – zakaźny.

Minister poinformował, że w Polsce jest powyżej 1 200 osób w kwarantannie. Spośród wszystkich jedynie u 16 osób stwierdzono nieobecność w miejscu kwarantanny. Prof. Łukasz Szumowski przypomniał na konferencji prasowej, że funkcjonariusze policji odwiedzają osoby objęte kwarantanną i sprawdzają czy przestrzegają jej zasad.

Minister zdrowia zapowiedział też wydanie specjalnego rozporządzenia dotyczącego stanu zagrożenia epidemicznego.

– Co to oznacza? To oznacza, że w kolejnych rozporządzenia minister zdrowia może czasowo ograniczyć specyficzny sposób przemieszczania się, może zakazać i ograniczyć czasowo obrotu i używania określonych produktów, może czasowo ograniczyć funkcjonowanie określonych instytucji lub zakładów pracy i może wprowadzić zakaz organizowania widowisk i wszelkich zgromadzeń określonych co do liczby w rozporządzeniu. Może również nakazać udostępnienie nieruchomości, lokali, terenów na poczet działania i w planach przeciwdziałania epidemii. Minister może wówczas również kierować do pracy przy zwalczaniu epidemii pracowników podmiotów leczniczych, osoby wykonujące zawody medyczne – wyjaśnił.

Minister zdrowia powiedział, że pierwsza ofiara śmiertelna koronawiursa to pacjentka, która była w stanie ciężkim i miała współistniejące choroby, które wymagały przyjmowania leków obniżających odporność.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl