fot. PAP/EPA

Watykan: papież Franciszek zapewnił o swojej duchowej bliskości z pielgrzymami udającymi się na Jasną Górę

Ojciec Święty Franciszek zapewnił o swojej duchowej bliskości z pielgrzymami udającymi się na Jasną Górę. Słowa te skierował z Auli Pawła VI w Watykanie, gdzie odbyła się cotygodniowa Audiencja Generalna. W jej trakcie Ojciec Święty kontynuował rozważania dotyczące listu Apostoła Pawła do Galatów, w którym ukazał radykalną nowość życia chrześcijańskiego.

Ojciec Święty zaznaczył, że apostoł nie był przeciwny prawu Mojżeszowemu, bronił jego boskiego pochodzenia i rolę w historii zbawienia, jednak wskazywał, że prawo nie daje życia.

Wszyscy, którzy uwierzyli w Jezusa Chrystusa, są powołani do życia w Duchu Świętym, który wyzwala ich z Prawa i jednocześnie doprowadza je do pełni zgodnie z przykazaniem miłości – podkreślił Papież.

Na zakończenie spotkania z wiernymi Ojciec Święty pozdrowił pielgrzymów. Swoje słowa skierował też do Polaków.

– Serdecznie pozdrawiam wszystkich Polaków. Szczególne wyrazy mojej duchowej bliskości pragnę skierować do pielgrzymów, którzy w tym okresie z różnych stron Polski udają się na piechotę do Jasnogórskiego Sanktuarium, aby oddać cześć i zawierzać siebie Matce Bożej. Niech Ta, którą czcicie jako Królową Polski, przyjmie Wasz trud i modlitwy, a z matczyną miłością niech strzeże Was, Wasze rodziny, Kościół i cały naród. Z serca Wam błogosławię – mówił Ojciec Święty Franciszek.

RIRM

drukuj