fot. pixabay.com

Watykan: rekordowy napływ pielgrzymów i turystów do Bazyliki św. Piotra

Od czerwca nie było ani jednego dnia, w którym liczba osób odwiedzających Bazylikę św. Piotra byłaby niższa niż 47 tysięcy – poinformował jej archiprezbiter, ks. kardynał Mauro Gambetti. Zapowiedział, że wkrótce zostanie utworzone dodatkowe wejście dla idących na modlitwę czy na mszę.

Ponad dwa i pół roku od wybuchu pandemii Watykan, podobnie jak Rzym, przeżywa masowy napływ turystów. Do Bazyliki św. Piotra przybywają dziesiątki tysięcy ludzi z całego świata, którzy często stoją w długich kolejkach do bramek kontrolnych, a następnie do wejścia.

Napływ nie zmniejszył się po zakończeniu sezonu wakacyjnego.

Ks. kard. Mauro Gambetti wyjaśnił podczas spotkania z dziennikarzami, że prawdopodobnie w najbliższych tygodniach zostanie zorganizowana podwójna kolejka do bazyliki; jedna dla pielgrzymów i turystów przybywających z zamiarem zwiedzania, druga dla tych, którzy wchodzić będą na modlitwę, do spowiedzi lub na mszę. Ma to usprawnić wejście oraz wizytę w środku.

W Watykanie rozpoczęły się już przygotowania do Wielkiego Jubileuszu Roku 2025. W Roku Świętym, ogłoszonym przez papieża Franciszka, oczekuje się milionów pielgrzymów.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl