fot. Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe

Ks. abp M. Jędraszewski: Bycie matką, ojcem, rodzicem to najpiękniejszy dar

Akcentujmy wielkość i godność ludzkiego życia, a także wielkość daru, jakim jest macierzyństwo – mówił metropolita krakowski, ks. abp Marek Jędraszewski, zwracając się do uczestników Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej, która dotarła na Jasną Górę.

41. Piesza Pielgrzymka Krakowska licząca ponad 3 tysiące osób dotarła wczoraj do stóp Pani Jasnogórskiej. Pielgrzymów, kroczących w dziewięciu niezależnych grupach, powitał metropolita krakowski, ks. abp Marek Jędraszewski, który przewodniczył Eucharystii.

Wasza obecność, pielgrzymów, którzy po wielu dniach zmagania się z własną słabością fizyczną, może i z bólem nóg pokazuje, że potrafiliście zdobyć się na wysiłek pielgrzymowania wbrew zmęczeniu. Byliście w stanie powiedzieć sobie „nie”, chociaż w tym czasie wakacji przed każdym z nas stawała pokusa wygodniejszego spędzenia letniego czasu. Wybraliście wysiłek i za to Wam bardzo dziękuję – powiedział ks. abp Marek Jędraszewski.

Ks. abp Marek Jędraszewski zaapelował do pielgrzymów, aby nie poddali się wygodnictwu, egoizmowi i wrogości życia; aby zawsze akcentowali świętość ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci i podkreślali wielkość daru, jakim jest macierzyństwo, wbrew słowom, jakie padły ostatnio z ust Donalda Tuska, który uznał macierzyństwo za udrękę zamieniającą kobiety w niewolnice.

Patrzyłem i witałem z osobna każdego z Was. Wielu z Was niosło na swoich rękach małe dzieci, niektórzy wieźli je w wózkach; pytałem, czy było ciężko, mówili: to było piękne, jesteśmy szczęśliwi. Jak zatem można mówić, że macierzyństwo to udręka i to aż na 20 lat do dorosłości własnego dziecka. To jest obrazą dla Was – akcentował metropolita krakowski.

Bycie matką, ojcem, rodzicem to najpiękniejszy dar – dodał ks. abp Marek Jędraszewski.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl