[TYLKO U NAS] Ks. prof. T. Guz o słowach P. Rabieja skierowanych do ks. abp. M. Jędraszewskiego: Normalnie posyła się ludzi pod ten adres, z którego samemu się pochodzi

Mamy teraz do czynienia z antylogiką. Jeżeli niektórzy chcieliby posyłać ks. abp. Marka Jędraszewskiego do diabła, to trzeba przyznać, że normalnie posyła się ludzi pod ten adres, z którego samemu się pochodzi – powiedział filozof ks. prof. Tadeusz Guz. Odniósł się w ten sposób do wpisu Pawła Rabieja na Twitterze, który słowa „idź do diabła, tam jest twoje miejsce” skierował do ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

Ks. abp Marek Jędraszewski powiedział w jednym z wywiadów, że „ekologizm jest sprzeczny z Biblią” i jest czymś bardzo niebezpiecznym. Słowa te wywołały oburzenie niektórych polityków i środowisk liberalno-lewicowych.

– Przesłuchałem z cała pieczołowitością ten wywiad i musze powiedzieć, że te wszystkie najważniejsze pojęcia, których użył metropolita krakowski, idealnie diagnozują stan rzeczy, czyli ukazują wielkie osiągnięcia nauki, w tym klasycznej nauki starożytnych Greków i Rzymian. Już wtedy odkryto Pana Boga jako pana nieba i ziemi. Stwierdzili, że Bóg istnieje wiecznie. A zatem upomnienie się ks. abp. Marka Jędraszewskiego o pozycję Boga realnie istniejącego we współczesnym zmaganiu Polski, Europy i całego świata, o rozumienie kosmosu, rozumienie człowieka, świata zwierząt i roślin, wpisuje się w kontynuację tego dziedzictwa – podkreślił ks. prof. Tadeusz Guz.

– Już Arystoteles stwierdził, że Pan Bóg jest prawem najdoskonalszym, a zatem rośliny i zwierzęta podlegają Bogu. Wszystko co rodzi się, a później umiera podległe jest prawu Bożemu. Później Arystoteles podkreśla, że rośliny żyją dla zwierząt, zwierzęta zaś dla człowieka – oswojone ze względu na usługi i pożywienie, z dzikich zaś, jeśli nie wszystkie, to przynajmniej największa część, ze względu na pożywienie i pewną pomoc, by można było mieć z nich odzież i inne rzeczy użyteczne – wskazał filozof.

Po udzielonym wywiadzie ks. abp. Marka Jędraszewskiego zaatakował Paweł Rabiej. Wiceprezydent Warszawy napisał na Twitterze: „idź do diabła, tam jest twoje miejsce”.

– Troska o dom, zwierzęta, rośliny pochodzi od tego, że człowiek podchodzi do siebie w sposób rozumny. Bóg człowiekowi podporządkował troskę o jego gospodarstwo. My mamy teraz do czynienia z antylogiką. Jeżeli niektórzy chcieliby posyłać ks. abp. Marka Jędraszewskiego do diabła, to trzeba przyznać, że normalnie posyła się ludzi pod ten adres, z którego samemu się pochodzi – zaznaczył.

Całą rozmowę z ks. prof. Tadeuszem Guzem z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj]. 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl