fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

O. A. Laskosz CSsR: Podziękujmy Panu Bogu za świętego Papieża Polaka. Uroczystości upamiętniające św. Jana Pawła II w toruńskim sanktuarium

Dziś mija 19 lat od śmierci Ojca świętego Jana Pawła II. Papież Polak odszedł do Domu Ojca 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21.37. Pontyfikat św. Jana Pawła II był jednym z najdłuższych w historii Kościoła. Trwał ponad 26 lat.

Dzisiejsza rocznica zostanie w sposób szczególny upamiętniona w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Świątynia jest wotum wdzięczności za pontyfikat Papieża Polaka.

Kustosz sanktuarium, o. Andrzej Laskosz CSsR, przekazał, że główne uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 18.00 i potrwają do godz. 21.37.

Podziękujemy Panu Bogu za świętego Papieża. Będziemy śpiewać litanię do św. Jana Pawła II – patrona rodzin. Odmówimy również różaniec w intencji pokoju, Ojczyzny i naszych rodzin. O 21.00 zabrzmi apel Maryjny.  Powrócimy do testamentu Jana Pawła II, by o godz. 21.37 zaśpiewać „Barkę”. Dzisiejszy dzień rozpoczyna również Tydzień Modlitw o Ochronę Życia – powiedział o. Andrzej Laskosz CSsR.

W związku z rocznicą dziś w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Jest to możliwe także dla osób, które z różnych powodów nie mogą przybyć do świątyni, ale wzbudzą intencję i spełnią zwykłe warunki.

RIRM

drukuj