fot. PAP/Jan Morek

Fala skarg do KRRiT po reportażu TVN uderzającym w św. Jana Pawła II

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji napływają skargi na stację TVN w związku z jej materiałem uderzającym w św. Jana Pawła II. Jedną z nich  złożył prof. Janusz Kawecki. Rada tymczasem zajmuje się już sprawą z urzędu.

Reportaż „Franciszkańska 3”, jaki 6 marca 2023 r. wyemitował TVN 24, wzbudził ogromne oburzenie widzów. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji stale napływają skargi w tej sprawie. Jest ich już kilkadziesiąt. Jedną wniósł były członek Krajowej Rady, prof. Janusz Kawecki.

Profesor  powiedział, że materiał TVN-u narusza Ustawę o radiofonii i telewizji oraz Prawo prasowe. Jak wskazał, reportaż jest nierzetelny, tendencyjny i zmanipulowany.

U nadawcy brak jest rzetelności i staranności przy przedstawianiu tematów przez manipulację i kłamstwa upubliczniane. Był to element zorganizowanej napaści na św. Jana Pawła II i to udowadniam w przykładach, które dotyczą nawet wystąpień w mediach, które poprzedzały prezentację tego reportażu, a zawierały informację o tym, że był on już oglądany przez mówiących –  zaznaczył.

Prof. Janusz Kawecki zachęcił wszystkich, by sami wysyłali do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargi na TVN w związku z materiałem o Papieżu Polaku. Regulator tymczasem podjął już działania w tej sprawie.

Przewodniczący Maciej Świrski podjął postępowanie wyjaśniające z urzędu w sprawie wyemitowanego materiału. W tej chwili czekamy o przesłanie od nadawcy materiału oraz ustosunkowanie się do skarg – poinformowała Teresa Brykczyńska, rzecznik KRRiT.

Do złożenia skargi na TVN przymierza się także Prawo i Sprawiedliwość.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl