fot. pixabay.com

Czy sołtysi dostaną dodatki emerytalne?

Do Sejmu trafił projekt noweli ustawy o samorządzie gminnym. Przewiduje on wprowadzenie dodatków emerytalnych dla sołtysów.

Podczas sobotniego spotkania z wyborcami w Jaśle premier Mateusz Morawiecki zapowiedział inicjatywę dotyczącą dodatków emerytalnych dla sołtysów. Wiemy, że projekt trafił do Sejmu.

– Chcemy po prostu docenić pracę wszystkich sołtysów, tak jak rząd Prawa i Sprawiedliwości docenił pracę wszystkich druhów i druhen Ochotniczych Straży Pożarnych, gdzie też zaproponowaliśmy dodatek do emerytury – podkreślił szef rządu.

Projekt ustawy przewiduje dodatek do emerytury w wysokości 300 zł miesięcznie dla osób, które pełniły funkcję sołtysa przez co najmniej dwie kadencje, przy czym kadencje nie muszą następować bezpośrednio po sobie. Świadczenie będzie przysługiwać mężczyznom od 65. roku życia i kobietom, które ukończyły 60 lat. Wnioski będą weryfikowane przez wójtów. Przepisy mają wejść w życie w ciągu 14 dni od daty ich ogłoszenia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl