(fot. PAP)

Tv Trwam została oszukana?

Już za niespełna godzinę sprawą dyskryminacji TV Trwam zajmie się sejmowa Komisja Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. Posiedzenie będzie dotyczyło dezyderatu związanego z nieprawidłowościami jakich dopuściła się KRRiT przy rozdzielaniu miejsc na pierwszej platformie cyfrowej.

 

Chodzi m.in. o rozłożenie na raty 63 mln zł firmom które otrzymały koncesje.  Potwierdziła to w swoim raporcie NIK. Takiej możliwości odmówiono Tv Trwam, która mimo lepszej kondycji finansowej, została zdyskredytowana przez KRRiT.

 

Sprawą zajmie się dziś Komisja – akcentuje poseł Mieczysław Golba, przewodniczący sejmowej Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

 


Pobierz Pobierz

 

Klub Parlamentarny PiS który jest autorem dokumentu, mówi wprost, że KRRiT dopuściła się nieprawidłowości przy rozdzielaniu miejsc na pierwszej platformie cyfrowej.

 

Posłowie PiS także podczas ostatniej sejmowej Komisji kilkakrotnie apelowali, aby NIK szczegółowiej zajęła się przeprowadzeniem w KRRiT kontroli dotyczącej ostatniego procesu koncesyjnego na nadawanie cyfrowe. Apelowała o tym m.in. poseł Anna Soebecka.

 


Pobierz Pobierz

drukuj