Poseł Barbara Bubula złożyła skargę do KRRiT na „Fakty” TVN

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Barbara Bubula zarzuciła stacji TVN manipulację i złożyła skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Chodzi o wyemitowany 11 stycznia materiałów „Faktów” dotyczący procesu fałszywego konwojenta, który przed kilkoma miesiącami ukradł 8 mln zł.

Według poseł w wiadomości bezzasadnie wyeksponowano fałszywe nazwisko, którym posługiwał się złodziej. Brzmiało ono tak samo jak nazwisko obecnego prezydenta Polski.

Barbara Bubula w wypowiedzi dla Radia Maryja podkreśliła, że chce zbadania, czy nie było to celowe działanie stacji w celu budzenia negatywnych skojarzeń z nazwiskiem „Duda”.

To wrażenie odniosłam nie tylko ja, ale wielu internautów, którzy zwrócili mi uwagę na tę sytuację. „Fakty” TVN przygotowując materiał zrobiły taki trik: pokazały dowód osobisty, którego używał ten fałszywy konwojent zamazując wszystkie jego elementy, a sztucznie eksponując nazwisko, które jest nazwiskiem prezydenta Rzeczypospolitej. Widać, że zostało to poddane obróbce komputerowej, celowo powiększone tak, aby widzowie odnieśli negatywne skojarzenia. Stąd moja skarga i prośba do Krajowej Rady, aby chciała wyjaśnić tę sprawę – zaznacza poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Stacja TVN nie odniosła się dotychczas do zarzutów. Poseł Barbara Bubula w latach 2007-2010 zasiadała w KRRiT. W obecnej kadencji Sejmu pracuje m.in. w Komisji kultury i środków przekazu.

RIRM

drukuj