fot. PAP/EPA

Papież Franciszek przypomniał o wyborze Karola Wojtyły: Dziękujemy za każde dobro, które dokonało się przez jego czyny i świętość

Dziękujemy za każde dobro, które dokonało się przez jego czyny i świętość – powiedział Papież Franciszek. Biskup Rzymu przypomniał dziś o wyborze Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Polak został Biskupem Rzymu 41 lat temu.

Papież jak co tydzień w środę spotkał się z wiernymi zgromadzonymi na pl. św. Piotra w Watykanie. W audiencji generalnej uczestniczyli także pielgrzymi z Polski. Zwracając się do naszych rodaków Biskup Rzymu przypomniał o Papieżu Polaku.

Serdecznie witam polskich pielgrzymów. Drodzy Bracia i Siostry, dziś wspominamy wybór ks. kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Dziękujemy Panu za każde dobro, jakie dokonało się w Kościele, na świecie i w ludzkich sercach przez słowa, czyny i świętość Jana Pawła II. Pamiętajmy, że jego wezwanie do otwarcia serc dla Chrystusa jest zawsze aktualne. Przez jego wstawiennictwo proszę Pana o obfite dary Ducha Świętego dla was wszystkich, dla waszych rodzin, wspólnot i całego Kościoła. Z serca Wam błogosławię – mówił papież Franciszek.

Podczas swojej 27-letniej posługi św. Jan Paweł II ogłosił 14 encyklik, 14 adhortacji, 11 konstytucji apostolskich i 43 listy apostolskie. Papież Polak odbył najwięcej pielgrzymek wśród dotychczasowych papieży. Ogółem odwiedził 132 kraje. Najwięcej, bo aż 9 razy, pielgrzymował do Polski. W 2005 r. Sejm RP przyjął uchwałę, w której ustanowił 16 października Dniem św. Papieża Jana Pawła II.

Transmisję ze spotkania Ojca Św. Franciszka z wiernymi przeprowadziła TV Trwam. Materiał video jest dostępny [TUTAJ].

 

RIRM

drukuj