Biegacze z Kordoby pokonali ponad 2000 km w drodze do Papieża

2335 km – taka jest odległość między Kordobą i Rzymem. Przebiegli ją członkowie klubu sportowego “Los Califas” z Kordoby, aby spotkać się z papieżem Franciszkiem. Po powrocie stali się niekwestionowanymi bohaterami miasta.

Realizacja Projektu Wyzwanie Kordoba-Rzym 2016 (Desafío Córdoba-Roma 2016), w którym wzięło udział ok. 30 młodych sportowców z klubu “Los Califas”, potrwała osiem dni.

Bieg rozpoczął się na Placu Triunfo w Kordobie, a zakończył przy rzymskim Koloseum. Sportowcy przebiegli sztafetowo i bez przerwy 2335 kilometrów.

Według planu mieli osobiście wręczyć papieżowi specjalną koszulkę klubu podczas audiencji generalnej. Zbyt duża odległość od papieża stanęła jednak na przeszkodzie. Młodym sportowcom pomogło pewne argentyńskie małżeństwo. Papież Franciszek z radością przyjął koszulkę klubu i serdecznie pozdrowił młodych biegaczy.

„W powietrzu unosiła się wielka wiara, motywacja, coś, co pomogło naszemu wyzwaniu. Czuliśmy, że papież Franciszek przyjął ducha wyrzeczenia, wysiłku i współpracy w realizacji projektu” – powiedział Antonio Bravo, organizator biegu. W rodzinnnej Kordobie młodzi sportowcy stali się bohaterami i już myślą o kolejnym wyzwaniu.

 o. Marek Raczkiewicz CSsR, Madryt/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl