Papież Franciszek: Miłość, która daje naszemu sercu radość

Miłość, której uczy nas Jezus wyraża się w gestach bliskości wobec naszych bliźnich – podkreślał w czasie rozważań przed modlitwą Regina Coeli Ojciec Święty Franciszek. Papież zaznaczył, że chrześcijańska miłość jest możliwa pomimo różnic poglądów i charakterów.

„To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.” – Te słowa stanowią całe orędzie Jezusa – podkreślał w czasie rozważań przed modlitwą Regina Coeli Ojciec Święty Franciszek.

– W ten sposób Jezus wskazuje nam drogę, by Go naśladować, drogę miłości. Jego nakaz nie jest prostym przykazaniem, które zawsze pozostaje czymś zewnętrznym wobec życia – wskazał Ojciec Święty.

To konkretna droga, która prowadzi nas do wyjścia poza siebie, aby pójść ku innym. Słowo Pana wzywa nas abyśmy się wzajemnie miłowali, chociaż nie zawsze się rozumiemy, nie zawsze się ze sobą zgadzamy.

– Właśnie w takich sytuacjach dostrzega się miłość chrześcijańską – miłość, która wyraża się także, gdy istnieją różnice opinii czy charakterów, bo miłość jest większa od tych różnic. To jest miłość, jakiej nauczył nas Jezus. To jest nowa miłość, ponieważ jest odnowiona przez Jezusa i jego Ducha. Jest to miłość odkupiona, wyzwolona z egoizmu. Miłość, która daje naszemu sercu radość – mówił papież Franciszek.

Ojciec Święty podkreślał, że miłość, której uczy nas Chrystus, wyraża się w „gestach bliskości” wobec bliźnich.

Dziś rano Ojciec Święty Franciszek rozmawiał z prezydentem Kuby Raulem Castro [czytaj więcej]. Spotkanie odbyło się przed zaplanowaną na wrzesień papieską pielgrzymką na Kubę.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj