fot. twitter/Laity Family Life

14. edycja kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”

Jutro przypada 14. edycja międzynarodowej kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”. W tym dniu najmłodsi będą modlić się o pokój na świecie.

„Milion dzieci modli się na różańcu” to akcja, która rozpoczęła się w Wenezueli w 2005 roku. Na lekcji religii katechetka zaproponowała, aby dzieci z całego świata modliły się w tym samym czasie na różańcu, bo to właśnie święty Ojciec Pio mówił, że gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem.

– Widzimy, w jakiej sytuacji jest cały świat, gdzie ma miejsce wiele konfliktów zbrojnych i niepewnych sytuacji. Ten pokój jest potrzebny, ponieważ dzieci modlą się o niego każdego roku – mówił Konrad Ciempka z organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Matka Boża prosiła dzieci o modlitwę na różańcu między innymi w Lourdes, Fatimie i polskim Gietrzwałdzie. W historii Polski modlitwa różańcowa przyczyniła się do wielkich zwycięstw na przykład w bitwie pod Chocimiem, podczas obrony Wiednia przez Jana III Sobieskiego, czy w Cudzie nad Wisłą.

– Dzieci będą się modlić o ten pokój na świecie, ale również o pokój w naszych rodzinach, środowiskach i również o pokój tutaj, w Polsce – powiedział Konrad Ciempka.

Akcja ,,Milion dzieci modli się na różańcu’’ odbędzie się już jutro.

Zachęcamy wszystkich dyrektorów, katechetów, nauczycieli, aby tego dnia o godzinie 9.00 zebrać dzieci w klasach podstawowych, ponadpodstawowych i żeby modlić się na różańcu – podsumował Konrad Ciempka.

Nad akcją czuwa Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie https://pkwp.org/

 

TV Trwam News/JG

drukuj