Trwa międzynarodowa akcja „Milion dzieci modli się na różańcu”

Trwa drugi dzień międzynarodowej akcji „Milion dzieci modli się na różańcu”.  Intencją modlitewnego wydarzenia jest pokój i jedność na świecie. Inicjatywa istnieje już od 15 lat.

W niedzielę do udziału w akcji zaproszone były dzieci w domach i parafiach, a dziś także przedszkolaki i uczniowie w szkołach.

Akcję koordynuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dyrektor polskiej sekcji tej organizacji, ks. prof. Waldemar Cisło mówi, że celem inicjatywy jest zachęcenie jak największej ilości osób do modlitwy różańcowej o pokój.

– Przesłaniem, które mamy od dzieci z Syrii, Libanu i innych miejsc, gdzie toczy się wojna – to pierwszy dar, o który te dzieci proszą – jest pokój. Stąd inicjatywa, aby dzieci w szkołach i kościołach modliły się o pokój. W Polsce prosimy o to od kilku lat księży i katechetów, którzy mogliby podczas lekcji katechezy lub nabożeństw różańcowych zachęcić dzieci do modlitwy, szczególnie w intencji pokoju. Również zależy nam bardzo na tym, by panował pokój na terenie Bliskiego Wschodu. Wiemy, że te tereny od wielu lat są wyniszczane przez wojnę. Są tam setki tysięcy dzieci, które nie mogą chodzić do szkoły lub nie mają dachu nad głową – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło.

Pomysł akcji „Milion dzieci modli się na różańcu” powstał w 2005 r. w Wenezueli. Inicjatywa jest inspirowana słowami św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie [tutaj].

RIRM

drukuj