„Milion dzieci modli się na różańcu” – międzynarodowa akcja modlitewna o pokój na świecie

Już dziś wystartowała międzynarodowa akcja modlitewna „Milion dzieci modli się na różańcu”. Jest to inicjatywa, w której uczestniczą dzieci ze wszystkich kontynentów, prosząc o pokój dla świata.

Pomysł akcji powstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze”. To zdanie wypowiedział św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”. Tak rozpoczęła się akcja „Milion dzieci modli się na różańcu”. Konferencja Episkopatu Wenezueli wydała wkrótce zgodę na rozpoczęcie ogólnokrajowej akcji świeckich katolików.

W Polsce promocją tego wydarzenia zajmuje się Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dziś na sześciu kontynentach dzieci z wielu krajów świata modlą się na różańcu w intencji pokoju, ta szczera modlitwa może odmienić naszą planetę.

– Czy możesz sobie wyobrazić, co by mogło się stać, gdyby milion dzieci zdecydowało się prosić o to samo i w tym samym czasie? – mówiły dzieci w filmiku promocyjnym „Milion dzieci modli się na różańcu”.

Na całym świeckie akcja rozpoczyna się 18 października, natomiast w szkołach do wspólnej modlitwy można dołączyć w poniedziałek.

– 19 października o godz. 9.00 dzieci na całym świecie będą modliły się na różańcu o pokój. W szkołach i przedszkolach, w szpitalach i domach dziecka, w parafiach i wspólnotach. Wszędzie tam, gdzie są dzieci zapraszamy do przyłączenia się do światowego dnia modlitwy (…). Modlące się dzieci przez ręce Maryi mogą przynieść światu pokój – poinformowały dzieci w filmiku.

Członkowie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci również włączają się do tej inicjatywy. Do podjęcia modlitewnego wsparcia namawiała założyciela PKRD Magdalena Buczek.

https://www.facebook.com/magdalena.buczek.39/posts/3130152093756453

Polscy katecheci z ponad 70 placówek edukacyjnych (przedszkola, szkoły podstawowe i licea katolickie) wyrazili zainteresowanie tegoroczną edycją. Jak zachęcają organizatorzy tego wydarzenia, przeżyjmy zatem wspólnie ten dzień z Maryją, Matką Bożą Różańcową, pod patronatem św. Łukasza Ewangelisty, kronikarza najpiękniejszych modlitw Ewangelii i, jak podaje tradycja, autora pierwszych wizerunków Niepokalanej Matki naszego Zbawiciela.

Ulotka Milion dzieci modli się na różańcu -- 2020

radiomaryja.pl/ pkwp.org

drukuj