Rusza akcja „Milion dzieci modli się na różańcu”

fot. twitter.com/PomocKosciolowi

Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Tradycyjnie rusza akcja papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie – „Milion dzieci modli się na różańcu”.

Nazwa „różaniec” wywodzi się ze średniowiecza. Odmawianie różańca porównywano z ofiarowaniem Matce Bożej róż. Stąd modlitwę tę nazwano wieńcem z róż, czyli różańcem. Miesiącem poświęconym modlitwie różańcowej jest właśnie październik.

– Każdego dnia w naszych kościołach odprawiane są nabożeństwa różańcowe, dlatego możemy wspólnie wraz z całym Kościołem oddawać cześć Maryi – Królowej Różańca Świętego, dziękować za Jej matczyną troskę, miłość, za wszelkie łaski, które nam wyprasza – mówiła założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, Magdalena Buczek.

Każdego dnia wiele osób modli się na różańcu – między innymi pani Halina Domańska ze Wspólnoty Żywego Różańca.

– Odmawianie daje mi spokój, natchnienie. Bardzo pomagają rozważania, które są na dany dzień. Różańca nie nauczy pani katechetka, ksiądz, Kościół. Różaniec trzeba wspólnie w domu odmawiać – akcentowała pani Halina Domańska.

fot. pkwp.org PLAKAT

W miesiącu szczególnie poświęconym Maryi rusza akcja: „Milion dzieci modli się na różańcu”. Inicjatywa modlitewna ma swój początek w 2005 roku, w stolicy Wenezueli.

– Grupa dzieci modliła się w przydrożnej kapliczce, gdzie było również kilka kobiet. One poczuły w tym czasie głęboką obecność Maryi i przypomniały sobie słowa św. o. Pio: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia” – wskazał Nikodem Bała z papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

https://twitter.com/PomocKosciolowi/status/1445775130097963010/photo/2

Co roku 18 października o godz. 9.00 dzieci z całego świata gromadzą się na modlitwie różańcowej o jedność i pokój na świecie.

– Jest to modlitwa, która powinna łączyć. Jest to pokorna prośba, żeby u Maryi wypraszać łaski u Boga. W tym roku mamy też rok św. Józefa, dlatego włączamy go w naszą modlitwę i prosimy również za jego wstawiennictwem – wskazał Nikodem Bała.

Do akcji „Milion dzieci modli się na różańcu” włączyły się również Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci.

– Łączymy się z dziećmi na całym świecie, czyli z dziećmi modlącymi się w różnych językach. Łączy nas miłość do Maryi oraz gotowość do odpowiadania na jej wezwanie do modlitwy różańcowej – mówiła Magdalena Buczek.

Na [stronie akcji] można znaleźć darmowe materiały dla osób modlących się w parafiach, szkołach i rodzinach. Znajdziemy tam rozważania oraz modlitwę do św. Józefa, którą codziennie odmawia Ojciec Święty Franciszek.

fot. pkwp.org AKT OFIAROWANIA+ULOTKA

TV Trwam News

drukuj