fot. TT/@MEIN_GOV_PL

Min. P. Czarnek podczas kongresu „Jan Paweł II. Inspiracja dla świata”: Każde nieszczęście na świecie rozpoczyna się od tego, że ktoś nie przestrzega jednego dziesięciorga przykazań Bożych

Na Zamku Królewskim na Wawelu rozpoczął się dziś dwudniowy kongres pt. „Jan Paweł II. Inspiracja dla świata”. Jego celem jest przypomnienie dorobku Papieża Polaka i szukanie w jego nauczaniu inspiracji do sprostania wyzwaniom współczesności.

https://twitter.com/MEIN_GOV_PL/status/1708078422142968137

Na kongresie głos zabrał m.in. minister edukacji. Przemysław Czarnek podkreślał, że Europa będzie chrześcijańska tylko wtedy, jeśli będzie przestrzegać wszystkich Bożych przykazań. Mówił też, że dzisiejszy świat musi inspirować się polskim Papieżem.

– Każde nieszczęście na świecie – każde – rozpoczyna się od tego, że ktoś, z jakiegoś powodu, nie przestrzega jednego z tych dziesięciorga przykazań Bożych. Chrześcijaństwo oznacza oparcie życia społeczeństw na Dekalogu i na prawdzie. Jeśli tego nie będzie, to Europy chrześcijańskiej też nie będzie. Dlatego Jan Paweł II nie tylko jest inspiracją dla świata, ale musi być inspiracją dla świata. Jeśli chcemy żeby nasze młode pokolenia oraz te, które dopiero przyjdą, żyły przynajmniej w tak dobrym świecie, w jakim my wzrastaliśmy, Jan Paweł II musi być inspiracją dla tego świata – akcentował minister edukacji i nauki. 

Organizatorem kongresu odbywającego się na Wawelu jest Fundacja Polska Wielki Projekt. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje prezydent Andrzej Duda.

RIRM

drukuj