fot. By Dom Rodzinny JPII - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44823165

Wadowickie Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego podsumowało ubiegłoroczne inicjatywy związane z postacią św. Jana Pawła II

Za nami rok setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Inicjatywy przygotowane na ten czas podsumowało w rozmowie z TV Trwam Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego w Wadowicach.

Rok 2020 był rokiem św. Jana Pawła II. 2 kwietnia obchodziliśmy 15. rocznicę jego śmierci, 18 maja – 100. rocznicę urodzin Papieża Polaka. Miniony rok obfitował również w rozpoczęcie procesów kanonizacyjnych rodziców Karola Wojtyły. Z powodu pandemii koronawirusa większość wydarzeń odbywała się w formie online.

– W maju mieliśmy fantastyczne wydarzenie telewizyjne na antenie TVP. Przygotowaliśmy również spacer wirtualny dla naszych gości oraz bardzo ciekawy projekt „Dom mojego dzieciństwa” ukazujący kontekst domu rodzinnego i Wadowic, z których wyrasta Jan Paweł II – mówi ks. Łukasz Piórkowski, dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Rok 2021 to również rok ważnych dat. 13 maja przeżywać będziemy 40. rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II.

– Już pracujemy z nadawcą publicznym, jak i z dużymi centrami tygodników katolickich, żeby przygotować ciekawą propozycję zarówno w mediach, mediach społecznościowych, jak i w publikacjach – informuje ks. Łukasz Piórkowski.

Nowy Rok – jak wskazuje dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach – będzie poświęcony rodzinie Wojtyłów, wielkim rocznicom i wartościom, które wyrastają z Wadowic.

– Miłość, przebaczenie, umiejętność dialogu, skoncentrowania się na problemie i na jego rozwiązaniu – to jest bogactwo tej rodziny – zaznacza ks. Łukasz Piórkowski.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach pozostaje zamknięte przez pandemię. Placówkę można zwiedzić wirtualnie dzięki specjalnej aplikacji.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl