fot. pielgrzymka.diecezjatorun.pl

38. Toruńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Na Jasną Górę wyruszyła 38. Piesza Pielgrzymka Toruńska. Wędrówkę poprzedziła transmitowana w Radiu Maryja Msza św. sprawowana w Katedrze śś. Janów. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Andrzej Suski. Obecny był również ks. bp Józef Szamocki, biskup pomocniczy diecezji toruńskiej.

Ordynariusz diecezji toruńskiej podkreślił, że pielgrzymka jest szczególnym wyznaniem wiary i odpowiedzią na pytanie Jezusa „Kim dla Ciebie jestem?”

Idąc, będziecie wyznawali wiarę, idąc we wspólnocie braterskiej Kościoła z modlitwą na ustach. Niech ta wiara na nowo w was zapłonie jak zapłonęła w apostołach, kiedy w ich imieniu Piotr odpowiedział Jezusowi: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga Żywego – mówił ks. bp Andrzej Suski.

Pielgrzymka wejdzie na Jasną Górę 12 sierpnia o godz. 17.00. Zakończy się po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.30 na Wałach Jasnej Góry.

Kierownik Pieszej Pielgrzymki diecezji toruńskiej na Jasną Górę ks. Łukasz Skarżyński powiedział, że tematyką tegorocznej pielgrzymki jest tajemnica Bożego Miłosierdzia, a hasło pielgrzymki to: „Miłosierni jak Maryja”.

Rozważamy tajemnice samej pielgrzymki, tego Miłosierdzia Bożego, ale także 1050. rocznicę chrztu Polski i cały czas w trwamy jeszcze w Światowych Dniach Młodzieży, bo one się tak naprawdę nie skończyły, a my jako pielgrzymka chcemy być kontynuacją tego spotkania z Ojcem Świętym, bo idziemy właśnie w intencjach Ojca Świętego niosąc pomoc Ojcu Świętemu. Tak od 38 lat pielgrzymka Pomorska, później pielgrzymka diecezji toruńskiej właśnie na Jasną Górę kroczy – wskazał ks. Łukasz Skarżyński.

Pielgrzymom towarzyszy duchowo Mini Pielgrzymka. Włączyły się w nią osoby, które nie mogą się wybrać na pielgrzymkowy szlak. Będą się spotykać na wspólnej modlitwie i Mszy św. w jednym z wyznaczonych kościołów Torunia.

W ciągu roku polskie sanktuaria odwiedza ok. 7 milionów Polaków.

RIRM

drukuj