fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

KK SKOK pozwała Szczurka i Leszczynę

Kasa Krajowa SKOK złożyła pozwy sądowe przeciwko ministrowi finansów Mateuszowi Szczurkowi i wiceminister Izabeli Leszczynie. W uzasadnieniu pozwów napisano o nieprawdziwych i godzących w dobre imię SKOK wypowiedziach.

Padały one podczas posiedzeń komisji sejmowej i w wywiadach prasowych. Porównywano w nich Kasy Krajowe do „piramidy finansowej”.

Mamy do czynienia z „państwem w państwie” i nieliczeniem się najwyższych urzędników państwowych z prawem – ocenił Janusz Szewczak, główny ekonomista Kasy Krajowej SKOK.

– Pan minister Szczurek nie zachowuje minimum przyzwoitości. Nie powinien nawet zabierać głosu w tej sprawie, nie mówiąc już o tym, żeby dokonywać takich publicznych pomówień. (…) Kwestionujemy oczywiście te wyniki badań audytorskich jednej wybranej firmy w bardzo dziwnym przetargu. Albowiem, pomimo wyroku sądu (…) Komisja Nadzoru Finansowego nie wykonała tego wyroku do dnia dzisiejszego. To pokazuje, z czym mamy do czynienia  – powiedział Janusz Szewczak.

Tymczasem w odpowiedzi na pozwy, minister finansów zaapelował, aby pięć największych Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych ujawniło wyniki badań audytora i przedstawiło je opinii publicznej.

RIRM

drukuj