Kompania Węglowa ma być finansowana przez najbliższe miesiące

Na początku grudnia mają zostać zakończone rozmowy w sprawie finansowania kompanii na najbliższe miesiące. Pozwoli to na funkcjonowanie spółki do czasu wdrożenia docelowego modelu finansowania.

Według nieoficjalnych informacji – prezes KW Krzysztof Sędzikowski rozmawiał na ten temat z przyszłym ministrem energetyki Krzysztofem Tchórzewskim. Sędzikowski zapowiedział pod koniec października, że ustąpi z zajmowanego stanowiska, ponieważ nie widzi możliwości pozyskania inwestorów dla tzw. Nowej Kompanii Węglowej.

Stanisław Kłysz, wiceprzewodniczący górniczej „Solidarności”, podkreśla, że naprawa górnictwa wymaga czasu i spokoju.

– Jeżeli jest gwarancja funkcjonowania, jeżeli jest gwarancja wynagrodzenia dla pracowników, a więc to gwarantuje spokój, stabilność po tak długim czasie niepewności. Jestem pewny, że te deklaracje, które będą składane – bezpośrednio rozmawiałem z osobami, które będą zasiadać lub już zasiadają przy „sterach” polskiej władzy – będą funkcjonowały na zdrowych zasadach. Problemy rozwiązywane będą w dialogu społecznym. O to przede wszystkim chodzi – ocenia Stanisław Kłysz.

Nowa spółka miałaby zostać utworzona na bazie 11 kopalń znajdujących się dotychczas w strukturach KW i kilku innych jej zakładów.

30 września br. rząd Ewy Kopacz przyjął plan dla górnictwa, który przewiduje, że to spółka TF Silesia przejmie kopalnie. Przedstawiciele rządu podkreślali, że wniesienie 100 proc. akcji KW do Silesii to realizacja obietnic styczniowego porozumienia ze związkami.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl