Nagroda dla nowej prezes ZUS za rozpoczęcie funkcji?

Po zaledwie trzech miesiącach swojego urzędowania nowa prezes ZUS-u otrzymała ponad 28 tys. zł. nagrody. O sprawie informuje jedna z gazet.

Rada Nadzorcza związku tłumaczy, że pieniądze przyznano za ponadstandardowe wykonywanie zadań przez Elżbietę Łopacińską.

Chodzi o waloryzację emerytur i rent oraz przeciwdziałanie długotrwałej niezdolności do pracy wśród osób nieubezpieczonych. To ostanie oznacza de facto odbieranie rent. Prasa przypomina też, że prezes ZUS-u zarabia co miesiąc 20 tys. zł.

Swojego oburzenia sprawą nie kryje poseł PiS Janusz Śniadek, były szef. Solidarności.

– Ta instytucja spotkała się z falą krytyki za siedziby i pałace budowane w całej Polsce, a w tej chwili widzimy konkretny przejaw zupełnej beztroski w dysponowaniu środkami i to dla osiągania korzyści przez osoby z kierownictwa. To się łączy z wykreśleniem z kodeksu handlowego tego zapisu o ściganiu z urzędu działań zarządu spółek na szkodę spółki. Tutaj można to zdefiniować jako działanie na szkodę firmy- powiedział poseł PiS  Janusz Śniadek, były szef „Solidarności”.

Tymczasem jak informuje jeden z portali internetowych przyszłoroczny wzrost świadczeń dla emerytów może być mniejszy niż zapowiadano.

Jeszcze w zeszłym miesiącu premier Ewa Kopacz mówiła o podwyżce wynoszącej od 5 do 10 zł. Jednak według najnowszych wyliczeń wzrost może wynieść zaledwie 3.62 zł.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl