Jest wstępne porozumienie w Kompanii Węglowej

Jest wstępne porozumienie zarządu Kompanii Węglowej z podmiotami – gwarantami programu wyemitowanych przez spółkę obligacji. Tym samym oddala to widmo upadłości tej największej górniczej firmy w Europie.

Prezes Kompanii Węglowej  Mirosław Taras podkreślił, że w efekcie Kompania w drugiej połowie lipca może liczyć na restrukturyzację zadłużenia, przywracającą płynność finansową firmy. To oznacza brak zagrożeń dla lipcowej wypłaty wynagrodzeń, dostęp do środków ze sprzedaży kopalni Knurów-Szczygłowice oraz zwolnienie zwałów z zastawów bankowych.

W ubiegłym roku, z powodu spadku cen węgla, Kompania Węglowa  zanotowała prawie 700 mln zł straty netto. Zdaniem Stanisława Kłysa – wiceszefa górniczej Solidarności porozumienie Kompanii Węglowej z bankami to dobra wiadomość.

– Cieszymy się z tego, że nasze działania, które wcześniej podjęliśmy w kierunku ratowania Kompani Węglowej przyniosły efekt, ale znam to tylko w formie komunikatu, który przeczytałem. Nie mieliśmy jeszcze możliwości rozmowy z zarządem, by dowiedzieć się jak to faktycznie wygląda – mówi Stanisław Kłys

Do takich rozmów ma dojść jeszcze w tym tygodniu. Kompania Węglowa to największy w Unii Europejskiej producent węgla kamiennego. Zatrudnia około 54 tysiące  osób.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl