„Praca powinna być w centrum zainteresowania władzy”

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, który przebywa dziś w Rudzie Śląskiej, zapowiada odbudowę polskiego przemysłu. Były premier odniósł się do sytuacji w polskim górnictwie, a w szczególności do Kompanii Węglowej.

Jarosław Kaczyński podkreślał, że siła Polski może wynikać tylko z siły obywateli, zasobności polskich rodzin i siły polskiego przemysłu.

– Chcemy powiedzieć, ze niezależnie od tego, co będą robić inni, my w pewnym momencie będziemy odbudowywali polski przemysł (większy i mniejszy). Damy szanse także małym przedsiębiorstwom. Będziemy odbudowywali miejsca pracy, dlatego że bez tego nie może być Polski – powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS zwrócił uwagę, że ponad 2 mln osób nie ma pracy, drugie tyle wyjechało.  Mówił, o umowach śmieciowych i nieregulowanym czasie pracy. Przypomniał, że za rządów PiS powstało 1 mln 300 tys. miejsc pracy a bezrobocie spadało.

Senator Bolesław Piecha powiedział, że należy przekreślić aktualną politykę rządu PO-PSL, która zgadzając się na pakiet klimatyczny, zagraża pracy na Śląsku.

– Chyba znamy przemysł samochodowy w Niemczech, we Włoszech – jak reaguje profesjonalny rząd, który dba o interesy swoich obywateli. Taki rząd za czasów Jarosława Kaczyńskiego (jako premiera) mieliśmy. Przecież, Panie Premierze myśmy wspomagali ściśle określonymi finansami  górnictwo. To trzeba robić, bo tu są ulokowane  setki tysięcy miejsc pracy, w samym górnictwie i obok górnictwa – powiedział senator Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia.

RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl