W Kompanii Węglowej rozpoczął się „przestój ekonomiczny”

Większość pracowników centrali Kompanii Węglowej nie przyszła do pracy. W ten sposób w spółce rozpoczął się „przestój ekonomiczny”, o którym zdecydował zarząd, tłumacząc to spadkiem zapotrzebowania na węgiel.

W poniedziałek kopalnie KW przerwą pracę na kilka dni. Zgodnie z decyzją zarządu, przez cztery dni robocze – od 28 kwietnia do 5 maja – zostanie przerwane wydobycie w dziewięciu kopalniach KW, a w sześciu będzie produkowany węgiel, na który jest zbyt.

Przestój dotyczyć będzie także zatrudnionych w pięciu zakładach specjalistycznych spółki. Decyzji o przerywaniu wydobycia sprzeciwiają się związkowcy, według których nie poprawi to kondycji spółki. Jutro w kopalniach zostaną zorganizowane spotkania informacyjne dla górników.

– W środę wejdziemy do załóg we wszystkich kopalniach, we wszystkich jednostkach organizacyjnych Kompanii Węglowej, żeby ich poinformować o tym, co w KW się dzieje – powiedział Jarosław Grzesik, szef górniczej Solidarności.

W ocenie zarządu KW, na skutek przestoju, wydobycie w spółce zostanie ograniczone o 400 tys. ton.  Kopalnie należące do tej spółki produkują około 130 tys. ton węgla na dobę. W ubiegłym roku KW straciła na sprzedaży węgla ponad miliard zł.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl