fot. PAP/Mateusz Marek

W Belwederze odbyła się uroczystość z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

W Belwederze z udziałem prezydenta odbyła się uroczystość z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym.

Wśród odznaczonych znaleźli się prezydenci, starostowie, burmistrzowie oraz radni. Burmistrzowie miast, które utworzono decyzją rządu w tym roku, otrzymali pamiątkowe flagi. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP oraz rządu, w tym MSWiA odpowiedzialnego za relacje z samorządami.

Prezydent podkreślił, że samorządowcy pełnią niezwykle ważną rolę, ponieważ są najbliżej obywateli. Andrzej Duda podziękował za ich wkład  w budowanie lokalnej społeczności i szukanie rozwiązań w celu poprawy jakości życia.

– Wszystkim Państwu mówiłem dzisiaj, wręczając odznaczenia, że dziękuję za pracę na rzecz samorządów lokalnych, regionalnych, iż dziękuje za pracę na rzecz mieszkańców, ale także za wysiłek na rzecz Rzeczypospolitej. Każdy z Państwa, budując swoją małą ojczyznę na poziomie lokalnym czy regionalnym, buduje nasz wspólny dobrobyt oraz dobrobyt całej Polski – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest corocznie 27 maja, w rocznicę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów, które odbyły się do organów gmin w 1990 r. Święto obchodzone jest w związku z uchwałą Sejmu z 2000 r., podjętą z okazji 10-lecia samorządu terytorialnego.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl