UOKiK skontrolował zabawki dla dzieci

Prawie połowa zabawek dla dzieci poniżej 3. roku życia nie spełnia wymagań formalnych lub konstrukcyjnych – to wynik ostatniej kontroli Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Podczas kontroli Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdził 110 modeli zabawek dla dzieci poniżej 3. roku życia. Sprawdzono, czy są dobrze oznakowane oraz nie mają wad konstrukcyjnych, czyli na przykład małych elementów, które dziecko może połknąć.

UOKiK zweryfikował również, czy zabawki nie wydają zbyt głośnych dźwięków. Okazuje się, że prawie połowa skontrolowanych modeli nie spełniała wymagań. Kontrola wykazała, że zabawki zawierały małe elementy i brakowało im niezbędnych ostrzeżeń – poinformował prezes UOKiK, Tomasz Chróstny.

– Dbamy o to, by zabawki trafiające do rąk dzieci były bezpieczne. Przez cały rok kontrolujemy je wraz z Inspekcją Handlową – rwiemy, palimy, zgniatamy, zrzucamy z wysokości – innymi słowy, surowo je testujemy, m.in. w wyspecjalizowanym laboratorium UOKiK w Lublinie – mówił  Tomasz Chróstny.

Zbliża się Dzień Dziecka. Przy wyborze upominku w postaci zabawek warto zwrócić uwagę na ich bezpieczeństwo.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl