Kolizja prezydenckiej limuzyny. A. Duda kontynuował podróż innym samochodem

Służba Ochrony Państwa poinformowała, że po najechaniu we wtorek przez prezydencką limuzynę na tzw. separator oddzielający pas jezdni na jednym z krakowskich mostów prezydent Andrzej Duda przesiadł się do innego samochodu i kontynuował podróż do Bochni.

Rzecznik prasowy SOP mł. chor. Anna Gdula-Bomba podała, że nikomu nic się nie stało. Do zdarzenia doszło w Krakowie na moście Powstańców Śląskich.

Jak poinformowała, podczas przejazdu kolumny Służby Ochrony Państwa przez centrum Krakowa samochód główny najechał na tzw. separator oddzielający pas jezdni, do torowiska tramwajowego, w wyniku czego komputer pokładowy zaczął wskazywać obniżenie poziomu powietrza w przednim prawym kole.

„Ze względów bezpieczeństwa niezwłocznie podjęto decyzję o wykorzystaniu dodatkowego samochodu poruszającego się w kolumnie, którym kontynuowano podróż do Bochni. Poziom bezpieczeństwa osób ochranianych nie został obniżony oraz program wizyty nie uległ zmianie” – dodała mł. chor. Gdula-Bomba.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl