Prezydent A. Duda odznaczył Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi PR premiera Litwy

Prezydent Andrzej Duda wręczył Krzyż Wielki Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Sauliusowi Skvernelisowi, Prezesowi Rady Ministrów Republiki Litewskiej – poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta.

Jak wskazano w komunikacie, „order został nadany za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-litewskiej współpracy i przyjaznych stosunków”.

Prezydent – jak napisano w informacji – podkreślił, że przyznaje Order z wielką radością i satysfakcją.

„To odznaczenie przyznałem z ogromnym przekonaniem. Po latach różnych trudności, w okresie, w którym Pan jest Prezesem Rady Ministrów Republiki Litewskiej relacje polsko-litewskie nabrały zupełnie nowego, bardzo dobrego wymiaru” – zaznaczył cytowany przez Kancelarię Prezydenta Andrzej Duda.

„Mogę dziś z podniesioną głową i czystym sumieniem mówić, że po drugiej stronie granicy polsko-litewskiej są rzeczywiście nasi przyjaciele” – mówił podczas uroczystości prezydent. Dodał, że ogromnie się cieszy, iż relacje wróciły do tych, które obserwował w czasie, kiedy prezydentami byli Lech Kaczyński i Valdas Adamkus.

https://twitter.com/PLinLithuania/status/1283071664880746496

Jak informuje Kancelaria, „Andrzej Duda zapewnił o osobistej przyjaźni wobec premiera Litwy, a przede wszystkim wobec narodu i państwa litewskiego, a także wyraził otwartość na przyjaźń i współpracę”.

Prezydent wspomniał także, że w środę wspólnie z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą uczczą 610. rocznicę Bitwy pod Grunwaldem.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl