fot. PAP/Darek Delmanowicz

Prezydent A. Duda w Lubaczowie: Mamy prawo do środków z Unii Europejskiej

Mamy prawo do środków z Unii Europejskiej; to dług m.in. za poległych pod Monte Cassino – powiedział na Podkarpaciu Prezydent Polski Andrzej Duda. Wczoraj spotkał się on z mieszkańcami Lubaczowa.

Zwracając się do zgromadzonych prezydent podkreślił, że Polska już dziś zaczyna doganiać Europę Zachodnią. Już w tym roku nasze PKB prawdopodobnie będzie na poziomie słabszych państw Zachodu.

W ocenie Andrzeja Dudy pokazuje to, że nadrabiamy to wielkie zapóźnienie, w jakie wrzuciła nas II wojna światowa  i Jałta. W tym kontekście zwrócił uwagę, że mamy prawo czerpać środki z UE i rozwijać nasz kraj, bo byliśmy przez lata za „żelazną kurtyną” nie ze swojej winy.

– Mam głębokie poczucie, że to jest dług, który dzisiaj tamta wolna część Europy, która była wolna cały czas od II wojny światowej, spłaca naszym żołnierzom, którzy polegli pod Monte Cassino i w innych miejscach, niosąc jej wolność. Tamta krew wołała o to zadośćuczynienie dla Rzeczypospolitej. Dobrze, że ono jest dzisiaj realizowane. Ono się po prostu Polsce i wszystkim innym zwyczajnie należy – akcentował prezydent Andrzej Duda.

Prezydent przekonywał też, że uczciwość wymaga od nas, abyśmy pilnowali tego, żeby drzwi do UE i NATO pozostawały otwarte. To jest kwestia także i sprawiedliwości dziejowej – każdemu potrzebującemu należy się wsparcie – dodał Andrzej Duda.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl