fot. PAP/Paweł Supernak

Spotkanie prezydentów Polski i Włoch

Od ceremonii oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie rozpoczęło się dziś spotkanie prezydentów Polski i Włoch: Andrzeja Dudy i Sergia Mattarelli. Prezydenci będą rozmawiać m.in. na temat polityki migracyjnej.

W programie wizyty zaplanowano najpierw rozmowę prezydentów w cztery oczy, a potem w ramach rozmów plenarnych delegacji. W południe odbędzie się spotkanie prezydentów z mediami.

„Rozmowy będą dotyczyły spraw politycznych, współpracy na forach międzynarodowych pomiędzy Polską, a Włochami” – poinformował Marcin Przydacz, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej.

Jak przypomniał niedługo w Wilnie ma odbyć się szczyt NATO.

„Włochy są ważnym partnerem także w ramach NATO. Kwestie bezpieczeństwa i wzmacniania wschodniej flanki NATO, w tym Polski, będą jednym z elementów tej dyskusji” – zaznaczył Marcin Przydacz.

„Rozmowy będą także dotyczyły współpracy gospodarczej i kulturalnej, bo Włochy mają niebagatelne znaczenie w ogóle dla kultury europejskiej, a w wielu aspektach możemy tutaj doprowadzić do synergii działań. Panowie prezydenci będą też rozmawiali o tym, jak radzić sobie z wyzwaniami natury migracyjnej, z tą często sztucznie wywoływaną migracją” – dodał.

Szef Biura Polityki Międzynarodowej wskazał, że Polska była „poddawana działaniom hybrydowym ze strony wspieranej przez Rosję Białorusi, ale także nasi południowi partnerzy podlegają presji migracyjnej, więc ta wymiana doświadczeń i współpraca w ramach instrumentów przewidzianych chociażby przez UE jest bardzo ważna”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl