fot. PAP/Wojciech Pacewicz

Podkomisja smoleńska złoży zawiadomienie do prokuratury o możliwym zamachu na głowę państwa i masowym morderstwie

Podkomisja sejmowa ds. katastrofy smoleńskiej złoży do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przeprowadzenia zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz morderstwa 95 osób, które podróżowały z nim 10 kwietnia 2010 roku, Zapowiedział to szef podkomisji, Antoni Macierewicz, który był gościem „Rozmów niedokończonych” na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

W „Rozmowach niedokończonych” były szef MON nawiązał do raportu podkomisji. Jak powiedział, nie ma wątpliwości, że doszło do świadomego zniszczenia samolotu  przez stronę rosyjską.

Antoni Macierewicz wskazał też na publiczną opinię prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i podkreślił, że zbrodnia smoleńska wymaga jednoznacznej oceny karnej. Stąd inicjatywa, która (jak zapowiedział) ma zostać zrealizowana w najbliższym czasie.

– Komisja złoży zawiadomienie o przestępstwie polegającym na zamachu na prezydenta do prokuratury polskiej, bo nie możemy dłużej tolerować sytuacji, w której taka zbrodnia pozostaje bez żadnej jednoznacznej decyzji prawnej. Mamy do czynienia z zamachem, mamy do czynienia z morderstwem, mamy do czynienia z działaniem politycznym, które miało uzależnić na stałe Polskę od Federacji Rosyjskiej – mówił Antoni Macierewicz.

Szef podkomisji smoleńskiej poinformował, że głównym dowodem, którym dysponuje ten organ, są ślady materiałów wybuchowych na fragmentach samolotu Tu-154M oraz obrażenia ciał i rekonstrukcja zniszczenia maszyny.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl