fot. M. Marek/Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Poza sprawami militarnymi i geopolitycznymi o naszej przyszłości przesądza kształt narodu polskiego. Siła polskiego patriotyzmu da nam gwarancję niepodległości

Jest niezrozumiałe, dlaczego telewizja publiczna lekceważy rocznicę Czerwca 1976 r. Rocznicę niesłychanie ważną, bo przecież było to ważne powstanie polskich robotników. Powstanie, które doprowadziło do powstania „Solidarności”, ostatecznie do odzyskania niepodległości. Siła polskiego patriotyzmu da nam gwarancję bezpieczeństwa i niepodległości. Musimy pamiętać, że poza sprawami militarnymi i geopolitycznymi, tak naprawdę o naszej przyszłości przesądza kształt narodu polskiego – tak podsumował swój czwartkowy felieton z cyklu „Głos Polski” w TV Trwam Antoni Macierewicz, poseł PiS, marszałek senior Sejmu i były minister obrony narodowej.

Antoni Macierewicz zaznaczył w felietonie, że uwagę mediów i obywateli koncentrują obecnie dwa wielkie wydarzenia międzynarodowe. Pierwszym z nich jest orzeczenie Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych o niepodtrzymaniu decyzji z lat 70-tych ustanawiającej zabijanie nienarodzonych dzieci prawem konstytucyjnym. [czytaj więcej]

– Już wiadomo, że co najmniej połowa Stanów Zjednoczonych zmieni w związku z tym zasadniczo swój prawny stosunek do ochrony życia, chroniąc życie od poczęcia do naturalnej śmierci. To ma olbrzymie znaczenie dla całego świata, ale przede wszystkim dla nas, bo to dzisiaj agresja lewactwa wobec sprawy moralności, ale także sprawy ochrony życia, także sprawy ochrony rodziny, jest jednym z większych problemów, z jakimi się na co dzień stykamy – mówił poseł PiS.

Drugim z istotnych wydarzeń jest szczyt NATO, który zakończył się w czwartek. Podczas wydarzenia została dokonana strategiczna zmiana stosunku Sojuszu do Federacji Rosyjskiej oraz bezpieczeństwa państw Europy Środkowej. Zdecydowano bowiem o przyjęciu Szwecji i Finlandii do NATO.

– Mówię o tych dwóch kwestiach, dlatego że oba te fakty, oba te kierunki działania są w olbrzymim stopniu – z całym szacunkiem dla obecnej administracji Stanów Zjednoczonych – dorobkiem prezydenta Trumpa z jednej strony, a z drugiej – współdziałania polskiego rządu, polskiej formacji niepodległościowej – Zjednoczonej Prawicy – właśnie ze Stanami Zjednoczonymi. Jak wielokrotnie mówiłem, jak wielokrotnie podkreślałem, nasz związek ze Stanami Zjednoczonymi ma charakter strategiczny – zwrócił uwagę były szef MON.

Wskazał, że choć inne są uwarunkowania USA, a inne Polski, to jednak w kwestiach cywilizacyjnych i bezpieczeństwa oba kraje są związane na zawsze. Choć oba te wydarzenia mają fundamentalne znaczenie, to – jak zaznaczył polityk – nie sprawia to, że możemy przejść do porządku dziennego nad sprawami wewnętrznymi.

– Chcę zwrócić uwagę na coś, co mnie niestety bardzo zdziwiło. Jest niezrozumiałe, dlaczego telewizja publiczna – Telewizja Polska – lekceważy olbrzymie, niesłychanie ważne wydarzenia historii patriotycznej Polski. Myślę o rocznicy Czerwca 1976 r., rocznicy niesłychanie ważnej, bo przecież było to niesłychanie ważne powstanie polskich robotników. Powstanie, które doprowadziło do powstania „Solidarności”, ostatecznie do odzyskania niepodległości – podkreślił marszałek senior Sejmu.

Nie umniejszając rangi innych aktów sprzeciwu Polaków wobec władz komunistycznych, poseł wskazał, że Czerwiec 1976 r. stanowił istotny przełom. Jednak państwowe media milczały o tym ważnym wydarzeniu. Zaznaczył, że takie aspekty naszej historii powinny być nagłaśniane, by budować w narodzie postawy patriotyczne.

– Tylko wtedy siła polskiego patriotyzmu da nam gwarancję bezpieczeństwa i niepodległości. Musimy pamiętać, że poza sprawami militarnymi i geopolitycznymi, tak naprawdę o naszej przyszłości przesądza kształt narodu polskiego – podkreślił Antoni Macierewicz.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl