A. Macierewicz: O dymisji dowiedziałem się w Pałacu

Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powiedział, że jadąc do Pałacu Prezydenckiego nie wiedział o dymisji. Dowiedział się o niej od prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego.

Pytany w środę w TVP Info, czy odwołanie było dla niego zaskoczeniem, odpowiedział „i tak, i nie”.

„Jeżeli chodzi o bieżące wydarzenia – tak, było zaskoczeniem; jeżeli chodzi o pewna ocenę generalną, długofalową, polityczną, nie było zaskoczenia” – dodał.

Jak wyjaśnił, pismo, które otrzymał, „nie stanowiło, że to jest dymisja”,

– Dowiedziałem się od pana ministra Szczerskiego, gdy przyjechałem do Pałacu” – dodał.

„Ja nie uważałem, że powinienem zostać odwołany, w tym sensie, że nie składałem dymisji, ale też – żeby było jasne – w żaden sposób nie mam zamiaru tego kontestować, taką podjęto decyzję polityczną i ja się jej podporządkowuję” – zapewnił.

W ubiegły wtorek Antoniego Macierewicza na stanowisku ministra obrony zastąpił dotychczasowy szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl