Powiązania Bronisława Komorowskiego ze SKOK Wołomin

Sprawa powiązania prezydenta Bronisława Komorowskiego ze SKOK-iem Wołomin była przedmiotem dzisiejszego posiedzenia Zespołu Parlamentarnego do spraw skutków działalności Komisji Weryfikacyjnej.

Podczas posiedzenia zaprezentowane zostały zdjęcia wskazujące na znajomość polityków PO, w tym prezydenta Komorowskiego, z władzami SKOK Wołomin.

W styczniu bieżącego roku sąd ogłosił upadłość SKOK-u Wołomin. Wcześniej, prezes i wiceprezes tej placówki usłyszeli zarzuty działania na szkodę firmy i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Poseł Bartosz Kownacki mówi o analogii między funkcjonowaniem SKOK-u Wołomin, a Fundacji Pro Civili, z którą związani byli oficerowie WSI.

Te same osoby,  które są w Fundacji Pro Civili i ich rodziny, często żony czy dzieci. Te osoby znajdują się później w SKOK Wołomin. Zasiadają w organach tychże instytucji, pozyskują kredyty z tych instytucji. To wszystko jest widoczne dla każdej instytucji państwowej, dla ABW, Urzędu Skarbowego, w późniejszym okresie dla Komisji Nadzoru Skarbowego. To jest jasne i widoczne. Te same osoby i ten sam sposób działania: fałszywe dokumenty, ewentualnie zawyżana wartość np. gruntów czy poszczególnych usług. Dokładnie w taki sam sposób działano dziesięć – piętnaście lat wcześniej i tak funkcjonuje SKOK Wołomin, a instytucje państwowe w żaden sposób nie działają, tylko milczą – zaznaczył poseł Kownacki.

Parlamentarzysta dodał również, że PO nie zrobiła nic, aby wyjaśnić sprawę SKOK-u Wołomin. Dopuszczała się natomiast dezinformacji wobec likwidatorów WSI.

Zamiast ścigać tych, którzy okradają uczciwych ludzi politycy PO, obecni politycy PSL-u, czyli wówczas Twojego Ruchu rozpętują w Sejmie i w mediach kampanie nienawiści, po raz kolejny przeciwko członkom Komisji Weryfikacyjnej. Przeciw jej przewodniczącemu – Antoniemu Macierewiczowi, wskazując że ich działania miały znamiona przestępcze, że raport Komisji nie ma żadnego przymiotu wiarygodności, że jest szkodliwy dla państwa Polskiego. My pokazaliśmy to, jakie informacje znajdują się w raporcie na konkretnych stronach i co mogły zrobić instytucję państwowe, gdyby te informacje wykorzystywały. W zamian za to mamy skoordynowany na niespotykaną skalę atak polityków PO, Twojego Ruchu – jak się dzisiaj dowiadujemy – PSL-u, przeciwko członkom Komisji Weryfikacyjnej WSIpowiedział mec. Bartosz Kownacki.

Z informacji portalu wPolityce wynika, że stojący za Fundacją Pro Civili ludzie mogli przyczynić się  do wielomilionowych strat w mieniu wojskowym. Wiązani są z nią najważniejsi politycy w państwie, w tym prezydent Bronisław Komorowski.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj