fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Polska polityka jest trochę z tyłu. Reagujemy, kiedy jakieś wydarzenia już nastąpią. Nie przewidujemy, bądź nie chcemy widzieć kierunku rozwoju, w jakim zmierza cały świat

Polska polityka jest trochę z tyłu. Reagujemy, kiedy jakieś wydarzenia już nastąpią. Nie przewidujemy, bądź nie chcemy widzieć kierunku rozwoju, w jakim zmierza cały świat. Mamy trzy fundamentalne źródła naszej siły. Po pierwsze trzeba sobie uświadomić, że jak mało któremu państwu udało nam się zbudować największy w Europie obóz prawicowo-chrześcijański, który zjednoczył większość obywateli Rzeczpospolitej (…) – powiedział poseł Antoni Macierewicz, były szef MON, w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.

Antoni Macierewicz zwrócił uwagę na trwającą od kilku tygodni aferę skupioną wokół największych mediów społecznościowych, które zablokowały Donalda Trumpa, prezydenta USA.

– Sprawa geopolityki, czyli układu sił pomiędzy poszczególnymi państwami jako źródła władzy jest bardzo ważna i powinna być uważnie analizowana, bo w tej materii dokonują się znaczące przemiany. To, co ujawniło się w ostatnich miesiącach, to grupa ludzi, która dysponuje mediami. To oni stali się głównym ośrodkiem światowej władzy w ostatnich miesiącach i tygodniach. Wielką zaletą prezydentury pana Donalda Trumpa (…) było obnażenie struktury władzy rozumianej jako ludzi, którzy dążą do władzy. Okazało się, że są to ludzie dysponujący największymi mediami społecznościowymi, także telewizjami, radiami i wszystkim innym, przez co kształtowana jest świadomość społeczna – mówił gość „Rozmów niedokończonych”.

Poseł zwrócił uwagę na wykorzystanie pandemii SARS-CoV-2 jako narzędzia do przeprowadzenia zmian w świecie.

– Nie wiem, czy ona jest narzędziem, ale na pewno jest wykorzystywana jako narzędzie. Są ośrodki, które starają się wykorzystać pandemię do nowego ukształtowania geopolityki, jak i człowieka oraz struktur gospodarczych. Konsekwencje lockdownu na świecie muszą nieść ze sobą olbrzymie skutki gospodarcze, które zmienią strukturę własności, tak aby świat został zdominowany przez wielkie struktury gospodarcze, czyli grupę miliarderów, którzy rozstrzygają o głównych kwestiach świata – powiedział były szef MON.

Swoje zapędy polityczne pokazuje Angela Merkel, kanclerz Niemiec.

– Ostatnio byliśmy świadkami dwóch ważnych informacji. Jedna z nich to rozmowa pani kanclerz Merkel z panem prezydentem Putinem na temat wspólnej produkcji szczepionki przeciwko SARS-CoV-2 (…). Drugi fakt, o którym jeszcze mało wiadomo, a poinformował o nim europoseł Jacek Saryusz-Wolski, czyli mowa o porozumieniu między Chinami a Unią Europejską. Dotyczy ono inwestycji, które są wspierane przez kanclerz Angelę Merkel w zamian za korzyści dla jednego istotnego przedsiębiorstwa energetycznego i komunikacyjnego w Niemczech. Mówiąc krótko, w zamian za partykularne interesy i korzyści niemieckie, Chiny są wprowadzane do Unii Europejskiej – oznajmił marszałek senior Sejmu.

Antoni Macierewicz skomentował polską sytuację w kontekście światowej geopolityki.

– Polska polityka jest trochę z tyłu. Reagujemy, kiedy jakieś wydarzenia już nastąpią. Nie przewidujemy, bądź nie chcemy widzieć kierunku rozwoju, w jakim zmierza cały świat. Mamy trzy fundamentalne źródła naszej siły. Po pierwsze trzeba sobie uświadomić, że jak mało któremu państwu udało nam się zbudować największy w Europie obóz prawicowo-chrześcijański, który zjednoczył większość obywateli Rzeczpospolitej (…). Po drugie trzeba pamiętać o tym, iż Polska jest krajem chrześcijańskim o ogromnie głębokim zakorzenieniu w historii. Bez względu na ataki zewnętrzne, polskie społeczeństwo bazuje na chrześcijaństwie we wszystkich swoich wymiarach (…). Po trzecie należy podkreślić, że bez Polski nie sposób zdominować Europę. Polska jest nie tylko centrum, ale sercem i fundamentem Europy, stąd dążenie Rosji do sojuszu z Niemcami, bo tylko taki sojusz jest zdolny narzucić władzę całej Europie, ale tylko pod warunkiem, że Polska się na to zgodzi – powiedział były minister obrony narodowej.

radiomaryja.pl

drukuj