fot. https://pixabay.com/

Sąd Najwyższy USA unieważnił wyrok Roe vs Wade. Mordowanie nienarodzonych dzieci przestało być konstytucyjnym prawem w Stanach Zjednoczonych

Sąd Najwyższy USA unieważnił wyrok Roe vs Wade. Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych opowiedział się za życiem dzieci nienarodzonych. W wyroku zaprzeczył, aby amerykańska konstytucja odbierała dziecku prawo do życia. Konstytucyjne przyzwolenie do zabijania nienarodzonych dzieci obowiązywało w USA od niemal pięciu dekad.

Od niemal 50 lat w USA panowało konstytucyjne przyzwolenie do zabijania nienarodzonych dzieci. To efekt wyroku z 1973 roku. Mieszkanka Teksasu Norma Leah McCorvery (znana jako Jane Roe – przyp. red.) nie mogła zabić swojego nienarodzonego dziecka, dlatego zapisy prawa zaskarżyła do sądu. Sąd Najwyższy USA orzekł wtedy, że prawo stanowe nie może „naruszać konstytucyjnego prawa kobiety do decyzji o urodzeniu lub zabiciu dziecka”. Od tego czasu w Stanach Zjednoczonych zamordowano dziesiątki milionów dzieci. W piątek Sąd Najwyższy USA w przełomowym wyroku opowiedział się za życiem.

„Konstytucja nie przyznaje prawa do aborcji (…) Uprawnienia do regulacji aborcji zostają zwrócone narodowi i jego wybranym przedstawicielom” – wskazał Sąd Najwyższy USA w orzeczeniu.

Wyrok poparło sześciu konserwatywnych sędziów, w tym trzech nominowanych przez byłego prezydenta USA, Donalda Trumpa. Troje liberalnych było przeciwko. Decyzja oznacza, że to poszczególne stany lub Kongres zadecydują o ochronie nienarodzonych dzieci. Wyrok z radością przyjęła amerykańska działacz pro-life, Abby Johnson, w przeszłości dyrektor kliniki aborcyjnej Planned Parenthood.

„Bóg przyszedł dzisiaj, aby chronić swoje dzieci. DZIĘKUJĘ CI, JEZU” – napisała Abby Johnson na Twitterze.

Były wiceprezydent USA, Mike Pence, wskazał na zwycięstwo życia.

„Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych dał narodowi amerykańskiemu nowy początek życia i wyrażam uznanie dla sędziów większości za odwagę ich przekonań” – podkreślił Mike Pence na Twitterze.

Wyrok od razu wpłynął na prawo 13 amerykańskich stanów – wskazała prawnik Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, działacz pro-life. To już uratowało życie wielu dzieci.

– Aborcje musiały zostać odwołane na przykład w stanach Missouri, Kentucky, Teksas czy stanie Luizjana. Wyrok już dzisiaj uratował życie konkretnych dzieci – powiedziała Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Jak dodała, lista stanów chroniących życie dziecka poczętego ulegnie wydłużeniu. Decyzja Sądu wpłynęła na nastroje społeczne.

– To była zdecydowanie najlepsza wiadomość w moim życiu. Po prostu teraz jest nadzieja dla kobiet i dzieci, które zostały skrzywdzone i zabite przez aborcję – wskazała jedna z działaczy pro-life.

Przed Sądem Najwyższym nie zabrakło przeciwników zmiany prawa.

– Moje serce jest dziś złamane nie tylko z powodu tej decyzji, ale dlatego, że wiem, co to znaczy jako ktoś, kto dokonał aborcji – podkreśliła zwolennik mordowania nienarodzonych dzieci.

Prawo stanu Teksas chroniło życie dziecka od momentu wykrycia bicia serca. Od piątku zabijanie dzieci jest całkowicie zabronione. Prezydent USA, Joe Biden, wielokrotnie określał się mianem katolika, jednak wczorajszy wyrok nazywa „tragicznym błędem”.

– Sąd Najwyższy jednoznacznie odebrał prawo Amerykanom, które już wcześniej zostało uznane. Nie ograniczył go, po prostu je zabrał. Coś takiego nigdy się jeszcze nie zdarzyło wobec prawa tak ważnego dla tak wielu Amerykanów – mówił Joe Biden.

Joe Biden powielał propagandę środowisk proaborcyjnych i przekonywał swoich rodaków, że zmiany prawne zagrażają zdrowiu kobiet. Jego stanowisko podzielił premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson.

– Uważam, że to duży krok wstecz. Zawsze wierzyłem w prawo kobiety do wyboru i tego zdania się trzymam – wskazał Boris Johnson.

Zwolennicy liberalnego prawa od lat manipulowali świadomością społeczeństwa – zauważyła lider amerykańskiego ruchu Live Action, Lila Rose. Nie jest prawdą, że prawna ochrona życia dziecka wyklucza leczenie ciąży pozamacicznej czy pomoc po poronieniu. Zabicie dziecka nie przynosi ulgi matce, ale pozostawia rany w psychice na całe życie.

– Przez ponad 50 bolesnych lat żyliśmy pod rządami niesprawiedliwego prawa, pod ogromnym ciężarem kłamstwa, że siła czyni dobro, że dziecko w łonie matki nie ma żadnych praw – powiedziała Lila Rose.

Przewodniczący episkopatu USA, ks. arcybiskup José Horacio Gómez, wskazał wraz z hierarchami, że decyzja Sądu Najwyższego jest owocem modlitw niezliczonej liczby Amerykanów.

„Dziękujemy Bogu, że Sąd odwołał tę decyzję. (…) Nadszedł czas rozpoczęcia pracy nad budową Ameryki po Roe. Jest to czas leczenia ran i naprawiania społecznych podziałów” – wskazano w oświadczeniu amerykańskich księży arcybiskupów.

Stolica Apostolska wyraziła nadzieję, że wyrok wpłynie na postawę mieszkańców Europy. Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia, ks. abp Vincenzo Paglia, zaapelował o ochronę życia, gdyż od tego zależy przyszłość ludzkości.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl