fot. PAP/Tytus Żmijewski

[TYLKO U NAS] O. dr T. Rydzyk CSsR: Gdybyśmy nie byli wychowani na Ewangelii, to byłoby z nami zupełnie inaczej. Rosja wyrwała Boga z ludzkich serc i pokazała, do czego człowiek jest zdolny

Gdybyśmy nie byli wychowani na Ewangelii, to byłoby z nami zupełnie inaczej. Rosja wyrwała Boga z ludzkich serc i pokazała, do czego człowiek jest zdolny. Już Emmerson mówił: „Jak kto patrzy na gwiazdy, temu skrzydła wyrosną, kto patrzy w ziemię, temu wyrastają szpony”. Zobaczmy, że Zachód też pożegnał się z Panem Bogiem. Wiele partii ma w nazwie słowo „chrześcijańska”, a w rzeczywistości mają się nijak do chrześcijaństwa – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja, podczas konferencji „Bezpieczeństwo gospodarcze Polski” zorganizowanej w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja pt. „Bezpieczeństwo gospodarcze Polski”. Podczas wydarzenia głos zabrał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja.

– Bardzo się cieszę, że takie konferencje są organizowane. Myślę, że mamy służyć, dlatego między innymi jest Akademia Kultury Społecznej i Medialnej. Słowo kultura pochodzi od łacińskiego „colere”, czyli uprawa. Uprawiać można własny charakter oraz osobowość, żeby tak służyć ludziom, aby człowiek coraz bardziej stawał się człowiekiem. Tak patrzę na Polskę i jestem dumny z Polski. Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem. Zobaczcie Państwo, ile razy Polska pokazywała – również światu – drogę. Teraz też Polska ją pokazuje. Zmagamy się z tak tragiczną sytuacją, a jak pięknie Polacy się zachowują w związku z tym, co dzieje się na Ukrainie – wskazał o. dr Tadeusz Rydzyk.

Ojciec Dyrektor zwrócił uwagę, że dzisiejszy świat odchodzi od Boga i Ewangelii.

– Gdybyśmy nie byli wychowani na Ewangelii, to byłoby z nami zupełnie inaczej. Rosja wyrwała Boga z ludzkich serc i pokazała, do czego człowiek jest zdolny. Już Emmerson mówił: „Jak kto patrzy na gwiazdy, temu skrzydła wyrosną, kto patrzy w ziemię, temu wyrastają szpony”. Zobaczmy, że Zachód też pożegnał się z Panem Bogiem. Wiele partii ma w nazwie słowo „chrześcijańska”, a w rzeczywistości mają się nijak do chrześcijaństwa – podkreślił redemptorysta.

O. dr Tadeusz Rydzyk przypomniał, że kiedy trwała II wojna światowa, to Niemcy niejednokrotnie przebierali się za polskie wojsko, aby potem strzelać do Polaków.

– Chrześcijanin też może być przebierańcem, a nawet obwiesić się krzyżami. Życzę, żebyśmy szli w dobrym kierunku, o którym mówił nam święty Jan Paweł II. Gospodarka jest ważna, pomoc człowiekowi także, ale jedno jest jeszcze ważniejsze. Warto wziąć do ręki chociażby encyklikę „Sollicitudo rei socialis”, „Laborem exercens” czy „Centesimum annus”, czy przemówienie z Legnicy z 1987 roku. O to chodzi, że człowiek jest osobą. Osoba jest przed rzeczą, a duch przed materią. Etyka znajduje się przed techniką. Nie szukajmy odległych przykładów, ale popatrzmy w naszą historię. To wystarczy – podsumował dyrektor Radia Maryja.

radiomaryja.pl

drukuj