fot. PAP/EPA

USA: Prezydent J. Biden w drodze do Niemiec na szczyt G7

Prezydent USA, Joe Biden, jest już w drodze do Niemiec, gdzie od niedzieli będzie uczestniczył w trzydniowym szczycie państw grupy G7. Jak podaje Biały Dom, Air Force One z prezydentem Joe Bidenem na pokładzie powinien wylądować w Monachium w sobotę późnym wieczorem. Prezydent USA pozostanie w Europie do czwartku.

Z Monachium Joe Biden uda się do położonego w rejonie Garmisch-Partenkirchen zamku Elmau – miejsca tegorocznego spotkania przywódców siedmiu największych potęg gospodarczych świata: USA, Niemiec, Francji, Kanady, Japonii, Włoch i Wielkiej Brytanii.

Przed rozpoczęciem szczytu Joe Biden chce przeprowadzić rozmowę z kanclerzem Niemiec, Olafem Scholzem.

Szczyt G7 będzie trwał od niedzieli do wtorku. Joe Biden z Niemiec uda się na szczyt NATO w Madrycie, na czwartek planowany jest jego powrót do Waszyngtonu.

Niemcy przewodniczą obecnie grupie państw G7. W tym roku głównymi tematami spotkań G7 i NATO będzie rosyjska inwazja na Ukrainę i jej konsekwencje.

Jak przypomniała agencja dpa, Stany Zjednoczone ogłosiły w czwartek kolejne dostawy broni na Ukrainę na kwotę 450 mln dolarów. Od początku wojny, trwającej już cztery miesiące, rząd USA zapowiedział lub już dostarczył Ukrainie broń i sprzęt o wartości ok. 6,1 miliarda dolarów.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl