Po raz pierwszy Rosja obchodzi Dzień Sił Operacji Specjalnych 

Siły Operacji Specjalnych to najnowszy rodzaj rosyjskich wojsk. Ich zadaniem jest zapewnienie realizacji celów politycznych i gospodarczych Rosji w dowolnym miejscu na świecie, także w okresie pokoju – napisała IAR.

Media informowały wcześniej, że funkcjonariusze Sił Operacji Specjalnych brali udział w operacjach na Krymie. Dziś mija dokładnie rok od pojawienia się tzw. zielonych ludzików na półwyspie.

Maksymilian Dura, ekspert portalu defence24.pl, powiedział, że Rosjanie zajmując Ukraińskie terytorium posłużyli się przede wszystkim wojskami powietrzno-desantowymi.

– Były one w niektórych przypadkach używane. Jednak w bardzo dużej części były to wojska powietrzno-desantowe, które bardzo szybko można przerzucić do danego rejonu. Nie należy mylić, że wszystko, co było tzw. zielonymi ludzikami, to byli specnazowcy czy wojska specjalne. Tak nie było. Wojska specjalne używane są do bardzo specyficznych zadań, np. do chwilowego zajęcia lotniska, okrętu. Kiedy obiekt zostanie zajęty, wówczas zastępują ich inni żołnierze. Oni są tylko do tego najtrudniejszego działania – tłumaczy Maksymilian Dura.

12 miesięcy temu prorosyjskie bojówki zajęły siedzibę parlamentu krymskiej autonomii w Symferopolu. Otworzyło to drogę do tzw. referendum, w następstwie którego Rosja uznała Krym za swoje terytorium.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl