Minister Macierewicz rozmawiał w Berlinie m.in o szczycie NATO

Minister Antoni Macierewicz spotkał się dziś w Berlinie ze swoją niemiecką odpowiednik Ursulą von der Leyen. Przygotowania do szczytu NATO były jednym z głównych tematów rozmów ministrów obrony Polski i Niemiec.

Po spotkaniu Antoni Macierewicz podkreślił, że Polska i Niemcy zgadzają się co do tego, iż największym wyzwaniem dla pokoju jest agresywna polityka Rosji.

Minister wskazał, że strona polska podkreślała zagrożenia, które związane są z agresją rosyjską na Ukrainie i groźbami, jakie są podnoszone ze strony Federacji Rosyjskiej wobec bezpieczeństwa w Europie, a szczególnie państw bałtyckich.

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz mówił też na konferencji rejestrowanej, m.in przez agencję Reutera, że proces przygotowywania odpowiedzi NATO na to wyzwanie, zapoczątkowany na szczycie w Walii, „musi zrobić krok naprzód zasadniczo na szczycie w Warszawie”.

– Rozmawialiśmy także o wysuniętej obecności wojsk NATO i o konieczności wzmocnienia obecności NATO na flance wschodniej. Uzgodniliśmy, że te rozmowy będą kontynuowane tak, aby dojść do wspólnego stanowiska, które jest ważne nie tylko dla Polski, ale i Niemiec – podkreślił Antoni Macierewicz.

Ursula von der Leyen podkreśliła, że oba kraje ustaliły, iż w drodze na szczyt Sojuszu w Warszawie będą ze sobą ściśle współpracować.

– Chcemy, aby szczyt wysłał silny sygnał zwartości Sojuszu – zaznaczyła minister obrony narodowej Niemiec.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl