W Rosji już ponad 100 ofiar grypy

W Rosji na grypę zmarło już 107 osób. Większość zachorowała na świńską grypę H1N1 – poinformowała dziś minister zdrowia Weronika Skworcowa. Największe nasilenie epidemii przypadnie w Rosji na bieżący i następny tydzień – dodała minister.

Weronika Skworcowa zwróciła uwagę, że obecna liczba przypadków śmiertelnych jest znacznie niższa niż podczas epidemii w 2009 roku.

Jak wyjaśniła minister zdrowia, wśród 107 zmarłych osób były cztery kobiety ciężarne i ośmioro dzieci. Wszystkie osoby, które zmarły, nie szczepiły się na grypę, a wiele z nich późno zgłosiło się do lekarza.

Dziesięć osób zmarło w obwodzie rostowskim na południu Rosji, przy granicy z Ukrainą. W graniczącym z Polską obwodzie kaliningradzkim zmarły dwie osoby, potwierdzono tam 72 przypadki zarażenia wirusem H1N1.

Od czwartku w szkołach obwodu kaliningradzkiego odwołano zajęcia w klasach początkowych (od 1 do 4 klasy), a od 1 lutego uczniowie wyższych klas będą mieć ponadplanowe 10-dniowe ferie. W Kaliningradzie odwołano także imprezy masowe i sportowe.

Ministerstwo zdrowia ocenia, że epidemia grypy w Rosji zacznie słabnąć za około półtora tygodnia, a zakończy się pod koniec lutego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl