fot. PAP/Rafał Guz

Prezydent A. Duda: Potrzeba nam wspólnoty wzajemnego szacunku

Bylibyśmy silniejsi, gdybyśmy się nawzajem bardziej szanowali – mówił w wywiadzie udzielonym tygodnikowi „Sieci” prezydent Andrzej Duda. Podkreślał, że podziały zawsze będą, bo ludzie mają różne poglądy.

Prezydent Andrzej Duda wskazywał na potrzebę powstania wspólnoty wzajemnego szacunku, zrozumienia i wartości, które dziś są tak bardzo ważne i potrzebne. Jeżeli natomiast chodzi o wspólnotę poglądów wszystkich obywateli, to na nią – jak mówił prezydent – nie można liczyć, bo mamy demokrację.

Podziały zawsze będą, ludzie mają różne poglądy, różne preferencje, to jest demokracja. I może powinniśmy mówić nie o jakiejś ogólnej wspólnocie, ale o wspólnocie szacunku. Wspólnoty poglądów wszystkich obywateli nigdy bowiem nie będzie – powiedział w wywiadzie dla tygodnika „Sieci” Andrzej Duda.

W wywiadzie prezydent odniósł się także do stwierdzenia, że opozycja liczyła, że jego kampanię czeka los kampanii Bronisława Komorowskiego.

– Nie ma się co dziwić takim oczekiwaniom. To ma przesłonić fakt, że postawili na kogoś, kto ma bagaż udziału w fatalnych rządach PO-PSL. Kogoś, kto był ministrem w rządzie Donalda Tuska, kto wykonywał jego polecenia. Kto był uczestnikiem tego wielkiego kłamstwa związanego z wyborami 2011 r., gdy obiecywano Polakom utrzymanie wieku emerytalnego, po czym natychmiast po wyborach ten wiek podniesiono – zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że wraz z obozem rządzącym buduje nowoczesną, suwerenną, silną i demokratyczną Rzeczpospolitą. Jak mówił, jego druga kadencja pozwoliłaby dokończyć ten proces. Chc,e żeby dokonane zmiany miały charakter trwały i przełomowy.

TV Trwam News

drukuj